هواداران دکتر اسداللهی
برای احقاق حق مردم باهیچ کس تعارف ندارم. دکتر اسداللهی
قالب وبلاگ

غلامرضااسداللهی فرزاند حبیب الله درفروردین 1346 به دنیاآمد. زادگاه او روستای قلعه نوعلیا باخزر از توابع شهرستان تایباد است. پدر و مادر وی هردو سواد قرآنی داشتند. شغل پدرش کشاورزی و دامداری بود.
غلامرضادوران کودکی خود را در روستا گذراند. خواندن و نوشتن را از مکتب خانه آموخت، پس از اینکه روستای قلعه نو معلم و مدرسه را در آن مقطع به خود دید او نیز در کنار بچه های روستا در کلاس درس نشست. ملائی و حیدری دو معلمی هستند که چراغ تحصیل را در روستای آنها در این زمان روشن کردند و هنوزکه هنوز است کام غلامرضا اسدللهی و همشاگردی های او از زمزمه های محبت آمیز آن دو عزیز شیرین و رابطه دوستی بین آنها هم‌چنان بر دوام و برقرار است
اسداللهی اولین مطالب راجع به امام خمینی (ره) را از زبان حسنی آموزگار کلاس چهارم شنیده بود و پس از تعطیلی مدارس نیز با حضور در مساجد و مراسم راهپیمایی با موضوع انقلاب بیشتر آشنا شد. همین آشنایی و توجه، تفکر بعدی او را رقم زد. وی دوره راهنمایی را در روستا به اتمام رساند و به مشهد آمد و به همراه برادرش که دانشجو بود به تحصیل خود ادامه داد. یک سال بعد به تربت جام رفت و در دبیرستانهای شهید مطهری و آیت الله طالقانی تربت‌جام ادامه تحصیل داد و دیپلم گرفت. همان سال در کنکور دانشگاههای تهران، امام صادق (ع)،علوم اسلامی رضوی مشهد شرکت کرد و با رتبه زیر 100 در همه آن مراکز قبول شد. اما علاقه او به شغل قضاء او را به دانشکده علوم قضایی کشاند و در 1367 شمسی ضمن تحصیل به استخدام قوه قضاییه در آمد. اسداللهی در ضمن خدمت به تحصیلات خود نیز ادامه داد و در دو رشته ی مدیریت دولتی و حقوق عمومی، موفق به دریافت کارشناسی ارشد شد . رتبه ممتازش در دوره کارشناسی ارشد زمینه ادامه تحصیل او را در مقطع دکتری نیز فراهم کرده است .


غلامرضا اسداللهی با تفکر بسیجی و روحیه‌ای انقلابی بزرگ شده است و از همان دوران تحصیل در مقطع راهنمایی با بسیج محل ارتباط فعال داشت و در دوره دبیرستان جزء شورای مرکزی بسیج بود و در سال 1366 در مناطق غرب و جنوب کشور به عنوان بسیجی در جبهه های دفاع مقدس حضوری داوطلبانه داشت. با اینکه سربلندی ملت ایران و سر افزاری جوانان این مرز و بوم از آرزوهای اوست اما پیشرفت زادگاهش را دغدغه اصلی خود می‌داند.

[ سه‌شنبه ۱٤ تیر ۱۳٩٠ ] [ ۱٠:٤٥ ‎ق.ظ ] [ یک هوادار ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
آخرين مطالب
امکانات وب